Tylko spokój…..

A więc – zostałam babcią po raz drugi. Przedwczoraj  koło południa Młoda urodziła dziewczynkę, wzrost 48 cm, waga 3500, bez komplikacji ( moja Młoda świetnie sobie radzi z porodami, zaraz po urodzeniu dostałam filmik jak mała ląduje na piersi matki, cała czarna główka. Potem dostałam filmik na którym Niuniek delikatnie i z wielką ciekawością dotyka maleńkiej a gdy nie daje sobie rady z cycem, lekko trąca jej policzki. Gdy mała zaczyna wrzeszczeć, śpiewa jej cichutko. Naprawdę wzruszająca scena jak bardzo Niuniek się przejął swoją rolą starszego brata, raczej domniemywałam że będzie chciał małej wydłubać oko…ze swoim temperamentem…

Święta bez stresu – tegoroczną ideę realizuję konsekwentnie. Siedziałam od piątku do niedzieli na działce i w spokoju ducha przygotowywałam półprodukty do ciast, sałatki,  słowem to, co nie wymaga pieczenia, bo nie mam tam póki co pieca. W międzyczasie też ustroiłam lampkami wnętrze, dołożyłam bombek na choinkę i zrobiło się prawdziwie ciepło i domowo. Planujemy- o ile się coś nie zmieni, pojechać tam w pierwszy i drugi dzień Świąt. Ja też planuję zaliczać tam inne wolne dni i coś podłubać, zależy to jednak głównie od pogody. I też pracy Jaśka, który teraz zbiera żniwo, bo mnóstwo jest chętnych do zrobienia zegara czy zegarka dla ojca czy babci na święta.

Mogę się pochwalić, że nie byłam w ani jednej galerii handlowej, wszystkie prezenty przyszły z allegro, dzięki opcji smart też co nieco oszczędziłam na dostawie. Nie na moje nerwy było patrzenie się na przewalające się tłumy, raz byliśmy w Galerii Północnej około 21 i wtedy było wyjątkowo spokojnie. Ale patrząc na zmęczone twarze kasjerek, widać było ich wysiłek, domyślam się, że pracują ciężko, głównie zresztą są to dziewczyny z Ukrainy i nie napyskują.

Natomiast wreszcie znalazłam czas aby odwiedzić macochę u której nie byliśmy lata świetlne, kapitana Mata z małżonką, Klub Miłośników Zegarów i Zegarków na wigilijnej imprezie w siedzibie Victorinoxu 9 tych od scyzoryków, ale i zegarki robią),  jak również wczoraj spędziliśmy przemiły wieczór z kolędami w naszej zaprzyjaźnionej Zegarmistrzowskiej.  Już umawiamy się u nich na licytacje Wielkiej Orkiestry, zawsze są to niezwykle udane imprezy i kupa ludzi przychodzi. Sadyba to bardzo zintegrowana dzielnica.

Moja koleżanka, o której wspomniałam, nie rozwiodła się na pierwszej rozprawie, brakowało jakichś dokumentów i sprawę przełożono do lutego. Ale jej nie przeszkodziło pojechać ze swoim platonicznym przyjacielem do ciepłych krajów. Pozazdrościć takiego przyjaciela, w takiej gorączce okołorozwodowej łatwo wpaść w głupie relacje męsko damskie i potem tego żałować…..

Nawet w firmie spokój, baby pobrały wolne i siedzą w domu, sprzątają i gotują. Inne narzekają bo tradycyjnie wzięły ciężar ponad siły. Osobiście urlop wolę konsumować gdy jest ciepło. A tak w miłym męskim gronie obgadujemy czy dyrekcja przetrwa wizytację naszego namiestnika z Poleczki czy nie. Ponoć mają taki miły zwyczaj, że przyjeżdżają z gotowym wymówieniem dla dyrekcji.

Ale i to mnie nie wyprowadza z równowagi.

A więc, tradycyjnie życzę moim współblogerkom, które zaglądają tutaj spokoju ducha. Zbytni stres jest przyczyną choróbsk. Nie da się zjeść dwóch kolacji na raz jak również siedzieć na kilku krzesłach jednocześnie. Dajmy sobie czas na przyjemności i sporo dni wolnych wykorzystajmy aby je spędzić po prostu miło, unikając toksycznej rodziny, wkurzających krewnych czy irytujących znajomych. W końcu te dni są po to nam darowane…..

3 myśli na temat “Tylko spokój…..

  1. Świątecznie! Oby zdrowie było, i spokój. Bo jak widać zajęć na starość, i to ciekawych, nam nie brakuje. Wiec aby siły były, co by te późne owoce można była konsumować.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s